Polygemma Nr.13 50ml(piele Detoxifiere) Plantextrakt

TVA 19 %
Cod produs:
NM11424

Preț: 46,41 lei (inclusiv TVA)

Vrei să comanzi telefonic? Sună aici 0738 574 830
Cost livrare: 15 lei. LIVRARE GRATUITĂ pentru comenzile de peste 90 lei. Comandă minimă: 20 lei.
Descriere

Sustine curatarea tenului si a pielii prin actiune detoxifianta.
Pielea este cel mai mare organ de eliminare a toxinelor, sub forma transpiratiei. Pielea si mucoasele sanatoase nu lasa sa treaca agentii microbieni si virali din mediul exterior, catre mediul intern.

Compozitie:
Combinatie de extracte gemoterapice din muguri de Platan, seva de Mesteacan si muguri de Nuc.

Actiune principala: dermoprotectoare, antiseptica, regularizanta a secretiilor pielii, sprijinind procesul natural de detoxifiere cutanata.
Preparatul are si efect: antiinfectios si cicatrizant la nivelul mucoaselor si a pielii, efecte benefice in caz de piele inelastica, lipsita de stralucire, in celulita, caderea parului si in dermatozele de data recenta.

Mod de administrare: se administreaza cate 2 ml de 2 ori pe zi, dimineata si la pranz, inainte de mese, diluati in putina apa - cure de 1-2 luni, repetate la nevoie, realizandu-se o detoxifiere preponderant la nivel cutanat, dar si la nivel renal.
Pentru persoanele care au manifestat in ultimul an afectiuni cutanate, pentru adolescenti sau pentru persoanele a caror functie de detoxifiere cutanata trebuie stimulata, se recomanda cure de 1-2 luni (cate 2 ml de 2 ori pe zi ), cu posibilitatea de repetare la nevoie. Pentru intretinerea sanatatii pielii si mucoaselor, este suficienta o cura anuala, de o luna de zile.

Detalii produs
NM11424
Review-uri
Fără comentarii

Lasă un review

  • Calitate:
Descrie acest produs folosind cuvinte simple și scurte.
Produse asemănătoare

Cont

Meniu

Crează un cont gratuit pentru a salva articolele favorite.

Autentificare